Piszę, bo lubię! Piszę, bo lubię! Piszę, bo lubię! Piszę, bo lubię!
poniedziałek Styczeń 22nd 2018

Dzień Książki – A ty co dzisiaj czytasz?

Choć nie lubię świąt, tym razem świętuję. Bo jest co! Światowy Dzień Książki to bardzo miłe święto. Kto tego nie czuje, niech… żałuję.

Dzień Książki został wprowadzony przez UNESCO i obchodzony jest od 1995 r. Data ponoć nie jest przypadkowa. 23 kwietnia  zmarli Miguel de Cervantes oraz William Szekspir (1616)…

Jednak nie z Don Kichotem ani nie z Hamletem świętuję tegoroczny Dzień Książki. W tym roku towarzyszy mi bell hooks i jej Talking Back. Ważna, inspirująca książka o dojrzewaniu do siebie. Czytam i uczę się.

Polecam, nie tylko z okazji Dnia Książki.

Komentarze czytelników

2 komentarzy do “Dzień Książki – A ty co dzisiaj czytasz?”

  1. ~Panna U. pisze:

    Po pierwsze- FANTASTYCZNY blog. To smutne, jak malo jest polskich blogow o feminizmie. Przynajmniej ja odnosze takie wrazenie. Moze mozesz mi polecic jakis? No a po drugie ksiazka wyglada na bardzo ciekawa inspirujaca. Pewnie gdybym kiedys dorwala to przeczytam :)

    • an_ost pisze:

      Serdecznie dziękuję, to bardzo miłe, co piszesz. Szkoda, że deficyt czasu tak bardzo mi doskwiera. Ale, staram się :) I postaram się też jeden z wpisów poświęcić blogom feministycznym. Raz jeszcze dziękuję i pozdrawiam!

Komentuj