Piszę, bo lubię! Piszę, bo lubię! Piszę, bo lubię! Piszę, bo lubię!
sobota Styczeń 20th 2018

Post Scriptum. Po śmierci Michaela Jacksona

Książka POST SCRIPTUM. PO ŚMIERCI MICHAELA JACKSONA ukazała się w 2010 roku. Napisałam ją, bo… musiałam. Pisząc ją zamykałam bardzo ważny dla mnie etap w życiu. Etap dorastania. W pewnym sensie Post Scriptum… było dla mnie pożegnaniem dzieciństwa, dotychczasowych zainteresowań… Tak widziałam to wtedy i tak widzę to dzisiaj.

Przede wszystkim jednak to książka o pewnym fenomenie popkultury. Socjologiczno-antropologiczna próba zrozumienia wydarzeń, jakie miały miejsce pomiędzy 25 czerwca 2009 roku, a styczniem 2010 roku, i związane były ze śmiercią Michaela Jacksona.

To próba odpowiedzi na pytania: jak kultura popularna obchodzi się ze śmiercią? Co media „robią” ze śmiercią? Na czym współcześnie polega rytuał pogrzebu? I wreszcie: co reakcje mediów i ich publiczności „mówią” o nich samych?

Wreszcie, książka ta jest post scriptum – w dosłownym znaczeniu – książki Michael Jackson jako bohater mityczny. Perspektywa antropologiczna (WAiP, 2009).

Zainteresowani zakupem książki POST SCRIPTUM… mogą udać się do księgarni Prusa albo księgarni Pedagogicum (Marszałkowska 115), albo też napisać do mnie.

Serdecznie pozdrawiam.

Komentuj